عارضه یابی و مشاوره کسب و کار

کسب و کار مانند یک موجود زنده است و در طول زمان به دلایل مختلفی دچار عارضه می­شود. یکی از دلایل تغییر در نیازها، خواسته‌ها و تقاضای بازار با توجه به تغییر تدریجی در سبک زندگی، فرهنگ و سایر عوامل موثر بر محیط است. از سویی دیگر، تغییر پرشتاب و روز افزون در فناوری و نیاز به همسویی با آن موجب ایجاد مشکل در محیط کسب و کار می­شود. فضای رقابتی بازار را نیز نباید نادیده گرفت. برای مثال، ورود رقبای جدید و تنوع اقدامات رقبا برای جذب مشتری از مسائلی است که مدیران ارشد را درگیر کرده است. مدیر کارآمد باید اثر تخریبی این عارضه ها را به حداقل برساند و از فرصت­ها بیشترین استفاده را داشته باشد. به همین جهت مطالعات عارضه یابی برای شناسایی مشکلات و یافتن بهترین راهکارها برای رفع آنها اهمیت پیدا می­کند.

اگر شما نیز دارای کسب و کار هستید و احساس می‌کنید کسب­­ وکارتان آنقدر که انتظار دارید سودآور نیست، به ما اعتماد کنید. بسیاری از شرکتها و سازمانها موضوع تحلیل کسب و کار خود و عارضه‌یابی آن را به ما در گروه مشاوران رویش  می‌سپارند. ما در رویش با بررسی همه جانبه دربارۀ کسب و کار شما و به پشتوانه تجربه و تخصص مدیران و کارشناسان خود، می‌توانیم تشخیص دهیم مشکل سازمان و کسب و کار شما در کجاست و چه موانعی مانع رشد کسب و کار شده و در نهایت چه کاری باید برای رفع آنها انجام شود.

عارضه یابی کسب و کار شما در شرکت رویش فرآیندهای زیر را پشت سر می­گذارد:

1. فرآیند عارضه ­یابی: کارشناسان رویش با جمع ­آوری داده از بخشهای مختلف و با کمک گزارشی که مدیران ارشد از وضعیت سابق و فعلی کسب و کار ارائه می­کنند به شناسایی عارضه می­پردازند. پرسشنامه‌های فنی تخصصی هر بخش برای مدیران و سرپرستان مربوطه ارسال و پاسخ‌ها توسط کارشناسان رویش آنالیزه شده و جلسات مصاحبه برگزار می گردد. در نهایت گزارشی مفصل از عارضه های یافت شده به مدیران ارشد ارائه می گردد.

2. فرآیند ارائه و اجرای راهکار: در جهت رفع عارضه برای هر بخش، یک طرح تدوین شده و سپس به اجرا در می­آید. درنهایت، نحوه اجرای طرح به تیم شرکت خدمات­گیرنده آموزش داده می‌شود. اصلاح مهمترین وتاثیرگذارترین عارضه برای رویش الویت دارد.

3. فرآیند نظارت و کنترل: در صورت درخواست شرکت، نظارت‌ها و کنترل‌ها برای اصلاح و بروزرسانی طرح‌ها و جلوگیری از انحراف تیم از شاخص های در نظر گرفته شده، انجام می گیرد.

  • البته اگر شما احساس می‌کنید تنها در بخشی از فعالیت‌ خود مشکلی وجود دارد، می‌توانید عارضه‌یابی را تنها برای همان بخش‌ کسب و کار خود درخواست کنید تا طرح و برنامه کامیابی کسب و کار برای بخش مربوطه تنظیم گردد.

گامهای عملیاتی

 

خدمات عارضه یابی و رفع آن توسط گروه رویش

رویش خدمات عارضه یابی را در بخشهای مختلفی ارائه می­ کند:

عارضه یابی حوزه تولید :در حوزه  تولید برنامه ریزی، تامین، تولید، نگهداری، تعمیرات و انبار بررسی می­شود.

عارضه یابی حوزه مدیریت: حوزه مدیریت یکی از مهمترین بخشها در شناسایی و رفع عارضه است چون نوع نگرش مدیران ارشد به یک کسب و کار جهت می­دهد.

عارضه یابی حوزه منابع انسانی: منابع انسانی سرمایۀ اصلی یک سازمان و کسب و کار است و رویش به  برنامه ریزی منابع انسانی، تعریف شغل، استخدام و پاداش می­پردازد.

عارضه یابی حوزه بازاریابی و فروش: بخش بازاریابی و فروش برای  رشد و توسعه کسب و کار اهمیت دارد و باید برنامۀ مناسبی برای آن در بخشهای مختلف مانند  تدوین بوم کسب و کار، تحقیقات بازاریابی و…تهیه شود.

عارضه یابی در حوزه مشکلات سیستمی و ساختاری: عارضه­های موجود در بخش سیستمی و ساختاری مانند طراحی برنامه مالی و تدوین چارت و ساختار سازمانی و بخشهای دیگر نیز بسیار مهم است و رویش به رفع آن می­پردازد.

عارضه یابی در حوزه دیجیتال مارکتینگ: استفاده از وبسایت و شبکه های اجتماعی و ابزارهای دیگر باعث جذب مشتری و افزایش فروش است و حوزه دیجیتال ویترین کسب و کار شما به حساب می­آید. هر مشکل و عارضه در این بخش موجب ضرر مالی به کسب و کار است. رویش با لحاظ اهمیت این بخش به رفع عارضه می­پردازد.

فرایند دریافت مشاورۀعارضه یابی و  مشاورۀ کسب و کار از رویش

فرایند دریافت مشاورۀ عارضه یابی و مشاورۀ کسب‌و کار از رویش چگونه است؟ شما به‌عنوان یک کارفرما با مراجعه به گروه مشاورۀ رویش به نوع نیاز خود اشاره می­کنید. با عقد قرارداد توسط همکاران ما در رویش با متخصصان مربوطه مرتبط می­شوید. انعقاد قرارداد سند همکاری کارفرما با رویش برای دستیابی به نتیجۀ صحیح و بدون مشکل اهمیت دارد. کارشناسان و متخصصان ما باتوجه‌به تعهدات خود اقدام به ارائۀ مشاوره می­کنند. تشکیل این جلسه بنا بر درخواست شما هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری (تلفن، اسکایپ و واتساپ) ممکن خواهد بود.

جلسۀ مشاوره چگونه است؟ شما کارفرمای گرامی به ارائۀ مسئلۀ خود با مشاوران رویش می­پردازید و مشاوران رویش نیز راهکارهای خود را باتوجه‌به شرایط موجود ارائه می­کنند. درنهایت با جمع­بندی جلسه، دستورالعمل اجرایی برای کسب‌وکارتان برای شما طراحی و تدوین می­شود.

♦اگر در تمام مراحل کسب‌وکار خود نیز به مشاوره نیاز دارید، تیم رویش از نقطۀ آغاز تا پایان در کنار شماست. تیم رویش متشکل از افراد تحلیلگر، مجرب و متخصص در زمینۀ مشاورۀ کسب‌وکار کمک می­کند تا کسب‌وکار خود را راه ­اندازی و به‌سرعت توسعه دهید.

 

 

برای تماس با تیم رویش اینجا کلیک کنید.