ورود به دنیای کارآفرینی

ورود به دنیای کارآفرینی
با توجه به شرایط کنونی در کشور کارافرینی یک ضرورت است نه یک انتخاب و افراد مستعد باید به جای انتخاب زندگی کارمندی، کارآفرینی را انتخاب کنند.

پیشنیازهای کارآفرینی

برای ورود به دنیای کارافرینی داشتن تحصیلات بالا خوب است اما شرط لازم نیست؛ کارآفرینان زیادی بوده اند که تحصیلات نداشته اما موفق بوده اند. در کشورهای توسعه یافته، کارافرینان زیادی هستند که دیپلم دارند؛ در واقع، «توانا بود هر که اقدام نماید.»
برای رسیدن به اهداف­تان به این نکته توجه داشته باشید که راهنمایی وجود ندارد تا شما را کمک نماید و تنها از طریق مطالعه شخصی و استفاده از تجارب دیگران می توانید موفق شوید. در مسیر استفاده از تجارب دیگران از افراد منفی باف و خطر گریز دوری کنید چون انرژی و وقت شما را تلف می کنند.  در مسیر کارآفرینی خطرات زیادی مانند ورشکستگی، مسخره شدن و …وجود دارد اما مصمم باشید چراکه در کنار مشکلات سود و درآمد بدست می آورید و احساس رضایت در شما ایجاد می شود.
 اگر تصمیم قطعی برای ورود به کارافرینی نگرفته اید باز از خود بپرسید که از زندگی نمی خواهید. اگر هنوز به این سوال پاسخ نمی دهید به سه دلیل است که باید آنها را رفع کنید:
یک. ترس: ترس از تغییر به خاطر عادت به شرایط موجود خود
دو. راحت طلبی: رسیدن به خواسته هایتان به تلاش نیاز دارد و به همین خاطر نمی خواهید به دنبال انها باشید.
سه. قالب ذهنی: اعتقاد به تقدیر و سرنوشت دارید و به طور ناخودآگاه فکر می کنید که زندگی قابل برنامه ریزی نیست و باید منتظر ماند تا چه شرایطی اتفاق می افتد. پس تعیین کنید که از زندگی چه چیز، چه مقدار و با چه کیفیتی می خواهید. مشخص کنید که تا چه زمانی باید به دستتان برسد تا احساس خوشبختی کنید.
محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *